• بخشهای خبری

  •  
   منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
   تعداد بازدید: 20
   کد: 161713
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس اعلام کرد؛

   آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی برای خدمات رسانی به زائران رضوی/ فعال شدن اتاق کنترل بحران در مرکز کنترل ترافیک

   با توجه به ازدحام اتوبوس های برون شهری در پایانه امام رضا (ع) در روزهای آخر صفر دو درب خروجی در مسیر خیابان کوشش و حافظ جهت کمک به درب اصلی پیش بینی شده است.
   آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی برای خدمات رسانی به زائران رضوی/ فعال شدن اتاق کنترل بحران در مرکز کنترل ترافیک

   معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد از آمادگی کامل ناوگان حمل نقل عمومی برای خدمات رسانی به زائران رضوی در روزهای پایانی صفر و فعال شدن اتاق کنترل بحران در مرکز کنترل ترافیک شهرداری مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، وحید برکچی امروز در نشست خبری اعلام ویژه برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در آخر صفر گفت: در راستای کنترل ترافیک و آمادگی برای مقابله با بحران با حضور و هماهنگی با کلیه دستگاه های خدمات رسان شامل فرمانداری، مدیریت بحران شهرداری مشهد، پلیس راهور، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، پایانه ها، اورژانس، آتش نشانی، شرکت های آب، برق، گاز، شورای شهر و ... اتاق بحران در مرکز کنترل ترافیک در سه روز پایانی صفر ایجاد خواهد شد.
   وی به برنامه ریزی های انجام شده در راستای مدیریت خروج اتوبوسها از پایانه مسافربری در عصر روز شهادت حضرت رضا(ع) اشاره کرد و افزود: در همین راستا با هماهنگی پلیس راهور و سازمان پایانه های مسافربری کلیه معابر منتهی به میدان انقلاب محدودیت های ترافیکی برای وسایل نقلیه شخصی اجرا خواهد شد و خیابان امام خمینی(ره) از میدان امام خمینی(ره) تا میدان انقلاب و ورودی های میدان انقلاب از پل جهاد و پل حافظ بصورت مقطعی بصورت باز و بسته مدیریت خواهد شد.
   وی تصریح کرد: با توجه به ازدحام اتوبوس های برون شهری در پایانه امام رضا (ع) در روزهای آخر صفر دو درب خروجی در مسیر خیابان کوشش و حافظ جهت کمک به درب اصلی پیش بینی شده است.
   برکچی به اجرای محدودیت های ترافیکی در روزهای شهادت حضرت رسول(ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) اشاره کرد و ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور جهت اجرای طرح ممنوعیت تردد وسایل نقلیه شخصی ، از بعد از ظهر روز سه شنبه 15 آبان تا روز جمعه 18 آبان کلیه معابر منتهی به حرم مطهر از توقف خودرو پاکسازی خواهد شد و طرح ممنوعیت تردد در خیابان های نواب صفوی، طبرسی، آیت الله بهجت، شیرازی، امام رضا (ع)، آخوند خراسانی و خیابان خسروی تا ساعات پایانی مراسم اجرا می شود.
   معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در راستای اطلاع رسانی لحظه ای از وضعیت ترافیک روزانه 4 نوبت پیام در صدا و 1 نوبت در سیمای مرکز خراسان پیام زنده ترافیکی پخش و در کنار آن از طریق 53 تابلوی پیام متغیر در نقاط مختلف شهر و سامانه پیام کوتاه 100010001 اطلاعات لحظه ای ترافیکی به شهروندان و زائران ارسال خواهد شد.
   وی با بیان اینکه با هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور جهت برقراری انضباط ترافیکی همکاری های لازم صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: در همین راستا در خیابانهای امام خمینی (ره)، امام رضا (ع)، میدان انقلاب، بزرگراه شهید کلانتری، خیابان کوشش و پایانه مسافربری و معابری که به تشخیص پلیس راهور نیاز به مدیریت مکانی دارد جهت هدایت خودروهای شخصی اقدام خواهیم کرد.
   وی به استقرار تجهیزات ترافیکی جهت مسدود نمودن خیابان ها با تشخیص پلیس راهوراشاره کرد و افزود: بر همین اساس تعداد 100 نیوجرسی پلاستیکی در معابر مختلف استقرار خواهد یافت.
   برکچی اضافه کرد: همچنین مرکز کنترل ترافیک شهرداری مشهد نیز در روزهای آخر صفر با افزایش دو برابری اپراتورها، از طریق دوربین های نظارت تصویری و تقاطع های هوشمند بصورت 24 ساعته بر ترافیک معابر مختلف شهر به ویژه هسته مرکزی نظارت خواهد داشت.
   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس به سرویس دهی ویژه روز شهادت امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش حجم زائران برای زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) در این روز با استفاده از 350 دستگاه اتوبوس خطوط منتهی به حرم مطهر تقویت خواهند شد.
   وی ادامه داد: همچنین در راستای خدمات رسانی به زائران پیاده سازمان اتوبوسرانی سرویس دهی ویژه ای به زائران پیاده جهت شرکت در مراسم شهادت امام رضا(ع) در محورهای جاده نیشابور( ملک آباد )، فرهاد گرد، رضوی و جاده کلات انجام خواهد داد.
   وی اضافه کرد: همچنین برنامه ریزی هایی برای در اختیار گذاشتن اتوبوس های دربستی در پایانه های مسافربری مشهد توسط شرکت واحد گشت به کاروان های زائران پیاده در مسیر برگشت انجام شده است.
   برکچی به فعالیت 100 دستگاه ون و 1000 دستگاه تاکسی در محدوده پیرامونی حرم مطهر برای خدمات رسانی به زائران رضوی طی سه روز آخر صفر اشاره و اظهار کرد: همچنین در این ایام خطوط تاکسی منتهی به حرم مطهر تقویت و در راستای نظارت بر عملکرد خدمات رسانی تاکسی ها 15 خودرو بازرسی در مناطق پرتردد، زیارتی و حساس مستقر خواهند شد.
   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس با اشاره به آماده باش شبکه های تاکسی بیسیم جهت ارائه خدمات به زائرین و مجاورین تصریح کرد: در این راستا مبادی ورودی شهر از جمله فرودگاه، ایستگاه راه آهن و پایانه امام رضا(ع) با 1200دستگاه تاکسی تقویت خواهد شد.
   وی گفت: گ در اقدامی قابل تقدیر توسط تاکسیرانان به صورت خودجوش 50 دستگاه ون در روز شهادت امام رضا(ع) به زائران بصورت رایگان سرویس دهی خواهند داشت و همچنین با راه اندازی گروه خادمان حمل ونقل زائران پیاده ، 100 دستگاه تاکسی به صورت صلواتی در روزهای پایانی صفر به زائران از محل اسکان تا حرم مطهر خدمات رسانی می کنند.
   وی به افزایش ساعت خدمات دهی خطوط قطارشهری مشهد اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش تعداد مسافر ساعات کاری قطار شهری مشهد در روزهای سه شنبه وچهارشنبه از ساعت 6 تا 24 و در روز پنجشنبه از ساعت 6 الی 23 خواهد بود، همچنین سرفاصله زمانی رسیدن قطارها به ایستگاه ها در خط یک به 4.5 دقیقه کاهش پیدا می کند اما سرفاصله زمانی رسیدن قطارها به ایستگاه در خط 2 همان 10 دقیقه است.

   تعداد بازدید: 20
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد
  سازمان پایانه های مسافربری مشهد
  سازمان تاکسیرانی مشهد
  سازمان اتوبوسرانی مشهد
 • مجموع بازدیدها : 595,724
  تعداد بازدید امروز : 92
  تعداد بازدید دیروز : 167
  آخرین به روزرسانی : 1397/08/27 10:12
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد