فهرست طبقات
یکشنبه, ۱۲ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۰۱ ۷۶
طبقه بندی: حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک
چچ
2KrYp9iu2YrYsSDYr9ixINii2LPZgdin2YTYqiDZvtix2YjamNmHINiu2YTZitisINmB2KfYsdizINio2Ycg2K/ZhNmK2YQg2KjYp9ix2LQg2KjYp9ix2KfZhiDZiCDYqNix2YjYr9iqINmH2YjYpw==

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

تاخیر در آسفالت پروژه خلیج فارس به دلیل بارش باران و برودت هوا

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه روند عملیات اجرایی پروژه خلیج فارس مراحل پایانی خود را می گذارند و به مرحله آسفالت رسیده است، گفت: بارش باران و برودت هوا آسفالت دوربرگردانها و بازگشایی مسیر را به تاخیر انداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید خلیل منبتی در حاشیه بازدید از پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس، افزود: قرار بود که دور برگردانهای پروژه خلیج فارس ظرف ۶ هفته آماده بهره برداری شود که همه اقدامات برای این اتفاق محیا شده بود و کار به مرحله آسفالت رسیده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای هفته گذشته کار زیرسازی دوربرگردانها جهت انجام آسفالت و بازگشایی مسیر آغاز شده بود.

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه عملیات راه سازی در زمستان مشکلات خاص خود را دارد، اظهارکرد: در پروژه های ساختمانی و عمرانی در صورت بارندگی و برودت هوا نیز امکان انجام برخی اقدامات و فعالیت ها وجود دارد، اما در راه و معبر سازی بارش باران و برودت هوا روند کار را دچار مشکل می کند.

منبتی تصریح کرد: انجام آسفالت نیازمند جو و دمایی مناسب است و در دمای پایین و بارندگی نمی توان آسفالت ریزی مناسب و با کیفیتی اجرا کرد.

وی با اشاره به اینکه عملیات زیرسازی دوربرگردانهای پروژه خلیج فارس پیش از بارندگی و سردشدن هوا اجرا شده بود، خاطرنشان کرد: با توجه به بارش باران و سرد شدن هوا مجبور شدیم عملیات آسفالت را متوقف کنیم اما کارهای جانبی مانند نصب گارد ریل ها و نور پردازی پروژه در حال انجام است.

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: اکنون باید منتظر بمانیم تا زیرسازی انجام شده که با بارش باران خیس شده است، کاملا خشک شود و دمای هوا نیز برای آسفالت ریزی مناسب شود تا آسفالت معبر با کیفیت انجام و دچار مشکل نشود.

منبتی افزود: تمام هدف ما این بود که ظرف ۶ هفته که پیش از این برای بازگشایی دوربرگردانها اعلام شده بود اینکارانجام شود، که امیدواریم ظرف چند روز آینده وضعیت جوی مناسب شده و بتوانیم آسفالت ریزی را انجام و دوربرگردانها را برای استفاده مردم بازگشایی کنیم.

وی در خصوص برخی شایعات که بدهی به پیمانکاران پروژه را متوقف کرده است، گفت: روال این است که پیمانکار برای دریافت پول باید صورت وضعیت ارائه داده و پس از بررسی و کنترل صورت وضعیت ها هزینه ها به پیمانکار پرداخت شود، اما به دلیل زمان بر بودن بررسی صورت وضعیت ها، مبالغی را پرداخت کردیم و حتی از سازمان عمران خواستیم تا ماشین آلات شهرداری را برای تسریع در اجرای پروژه دراختیار پیمانکار پروژه خلیج فارس قراردهد و هم اکنون سازمان عمران نیز در این پروژه در حال فعالیت است.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0165473620097
Qt: 0.61022591590881