فهرست طبقات
سه شنبه, ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ۷۴
طبقه بندی: حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک
چچ
2KfYqti12KfZhCDYsdmI2K/Zvtin2LHZgyDYqNmHINmI2YPZitmEINii2KjYp9ivIC8g2KfZgdiq2KrYp9itINio2K7YtCDZvtin2YrYp9mG2Yog2YHYp9iyINiv2YjZhSDYsdmI2K/Zvtin2LHZgyDYp9mI2KfYs9i3INiz2KfZhCDbsdu027DbsQ==

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

اتصال رودپارک به وکیل آباد / افتتاح بخش پایانی فاز دوم رودپارک اواسط سال ۱۴۰۱

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: طراحی اتصال رودپارک از میدان نمایشگاه به وکیل آباد با تاکیدات شهردار در دستور کار قرار گرفته و عملیات اجرایی آن با تصویب شورای شهر سال آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی در مراسم افتتاح فاز اول رودپارک که با حضور شهردار مشهد و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد، افزود: فاز اول رودپارک سال ۹۶ به وسعت ده هکتار به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه معارضات سبب شد افتتاح پروژه فاز دوم با تاخیر مواجه شود، اظهار کرد: اما با پیگیری های انجام شده و با مساعدت مهندس ارجائی در زمانی که تصدی ستاد اجرایی فرامین امام را برعهده داشتند این معارضات برطرف و امروز ۲۴ هکتار از فاز دوم چهل بازه (رودپارک)با اعتبار نهایی ۱۸۰ میلیارد تومان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد .

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: در کنار افتتاح این بخش از بوستان، ۲۰ هکتاردیگر نیز از این بوستان در حال اجرا است که امیدواریم اواسط سال آینده بخش دوم فاز دوم تا پل ستاری هم آماده بهره برداری شود.

کاظمی ادامه داد: همچنین طی سه ماه آینده نیز طرح اتصال پل پرتوی و نمایشگاه به بوستان وکیل آباد نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت که با اجرای آن مجموعا ۱۵۰ هکتار فضای سبزدر اختیار مردم قرارخواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز منطقه ۱۱ با یک مترمربع افزایش به حدود ۱۰.۳ مترمربع خواهد رسید، افزود: دریاچه هایی که در رودپارک احداث شده در مسیر بند گلستان است و سرریز بند گلستان در آنها خواهد ریخت.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد اضافه کرد: فضای سبز این مجموعه در سال‌ ۸۰۰ هزار متر مکعب آب نیاز دارد که این آب از خطوط جداسازی آب‌ شرب و سد ارداک تامین می‌شود.

کاظمی در ادامه گفت: اکنون بالغ بر ۲۰ پروژه شاخص عمرانی در نقاط مختلف شهر در حال اجرا است که حدود دو هزار و ۶۰۰ نفر در این پروژه‌ها شاغل هستند.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8911619186401
Qt: 1.8957281112671