فهرست طبقات
دوشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۸ ۵۴
طبقه بندی: حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک
چچ
2KLZhdin2K/ar9mKINm+2KfZitin2YbZhyDZh9in2Yog2YXYs9in2YHYsdio2LHZiiDYp9mF2KfZhSDYsdi22Kco2Lkp2K/YsSDYp9mK2KfZhSDZvtin2YrYp9mG2Yog2YXYp9mHINi12YHYsQ==

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

آمادگی پایانه های مسافربری امام رضا(ع)در ایام پایانی ماه صفر

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد از آمادگی پایانه های مسافربری امام رضا(ع) برای خدمات دهی در ایام پایانی ماه صفر خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص، گفت: با توجه به شرایط کرونایی و لزوم رعایت دستورالعملهای ابلاغی نظر به حضور احتمالی بسیاری از زائران و برای اجرای برنامه های پیشگیری از انتقال ویروس کرونا اقدامات ویژه ای در پایانه ها انجام شده است.

وی اضافه کرد: برهمین اساس با هماهنگی نهادهای متولی ارایه خدمات بهداشتی نسبت به پایش زائران در ورودی های پایانه اقدام و با استقرار مکان ویژه و با رعایت پروتکلهای بهداشتی تست رایگان پی سی آر با پاسخگویی سریع از متقاضیان انجام می شود.

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین از طریق زیرساختهای لازم سازه ها و نمایشگرها سیستم صوتی فضای مجازی اطلاع رسانی گسترده در سطح سالنها – جایگاه های سوار و پیاده شدن مسافرین – کلیه محلهای تردد و حضور زائران به جهت رعایت الزامات کرونایی و آموزش مسافران و مجاوران انجام می شود.

کاظمی ادامه داد: درکنار این اقدامات، با استقرار دستگاه متعدد ضدعفونی کردن پدالی دستها در نقاط مختلف حضور زائران و شارژ شدن منابع این دستگاه ها از مایع ضدعفونی در بازه زمانی مشخص این کار به صورت شبانه روز انجام خواهد شد.

وی به اجرای طرح ضدعفونی تمامی مکانهای حضور زائران در پایانه های مسافربری اشاره و اظهارکرد: برهمین اساس سالنهای ورودی، سالنهای انتظار، گیتهای نظارتی، جایگاه های سوار و پیاده شدن مسافر، نمازخانه ها و مساجد، سرویسهای بهداشتی، عابربانکها، دفاتر ستادی و خدماتی، کانترهای پاسخگویی به مسافران و سایر اماکن در بازه زمانی مشخص به صورت مداوم انجام می شود.

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد افزود: در حال حاضر فاصله گذاری اجتماعی در تمامی مراکزی که مسافران حضور دارند؛ شامل گیتهای کنترل، عابربانکها، غرف خدماتی و تجاری، دفاتر پاسخگویی و ستادی و صندلیهای محل استقرار با ایجاد محدودیت و نصب علایم هشدارعملیاتی شده است .

کاظمی گفت: همچنین در محل درهای ورودی پایانه ها نیروهای حفاظت فیزیکی از مراجعه افراد بدون ماسک جلوگیری کرده و با گشت در سطح محوطه رعایت الزام استفاده از ماسک را تذکر می دهند.

وی اضافه کرد: در همین خصوص محل فروش ماسک با قیمت مصوب در در ورودی سالنها مستقر شده تا زائران به راحت ترین شکل ممکن ماسک را تهیه کنند .

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه با هماهنگی با دستگاه های نظارتی بهداشتی و اختصاص مکان برای استقرار دفتر کاری به صورت مداوم فعالیتهای حوزه های خدمات رسان مورد ارزیابی قرار گرفته و با خاطیان برخورد لازم صورت می پذیرد، خاطرنشان کرد: در کنار این اقدامات بهداشتی، با ارایه اقلام خود مراقبتی از جمله ماسک و مواد ضد عفونی کننده به خدمت گذاران پایانه شرایط حفظ سلامت این افراد فراهم شده است .

کاظمی اضافه کرد: هرچند ناوگان حمل ونقل برون شهری زیر مجموعه سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد نیستند، اما با درخواست از دستگاه های متولّی و ارایه گزارش تخلفات احتمالی موضوع را تا حدودی ساماندهی کرده ایم.

وی به استقرار 24 دستگاه و سازمان مختلف برای خدمات رسانی به زائران در ایام پایانی ماه صفر در پایانه های مسافربری شهرداری مشهد اشاره و اظهارکرد: با هماهنگی های انجام شده شرایط برای حضور خادمان آستان قدس رضوی، سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ، اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای ، شرکتهای مسافربری ، نیروی انتظامی ، پلیس راهور ، پلیس راه ، تعزیرات حکومتی ، هلال احمر ، سازمانهای ترافیک ، اتوبوسرانی ، تاکسیرانی ، اورژانس ، بهزیستی ، نمایندگان بانکها و ... فراهم شده است.

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: در راستای برقراری نظم و انضباط ترافیکی و کنترل آن و پیش بینی تمهیدات لازم در میدان انقلاب و مدیریت ورود و خروج اتوبوسها شاهد حضور عوامل راهور در پایانه های مسافربری به صورت فوق العاده خواهیم بود.

کاظمی افزود: همچنین جهت تبدیل سفرهای برون شهری به درون شهری هماهنگی لازم برای حضور ناوگان تاکسی و اتوبوس برای تشرف زائرین به حرم مطهر و برگشت آنها به پایانه مسافربری انجام شده است .

وی اضافه کرد: درخصوص فوریتهای پزشکی و اورژانس استقرار یک دستگاه آمبولانس به صورت شبانه روزی در پایانه های مسافربری امام رضا (ع) و پایانه راه ابریشم پیش بینی شده است.

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد به انجام هماهنگی با نیروی انتظامی جهت برقراری نظم و امنیت در پایانه مسافربری اشاره و خاطرنشان کرد: براین اساس عوامل نیروی انتظامی برای جلوگیری از معضلات پیش بینی نشده مانند حضور دلال ، مسافرکشها و راهنمای غیر مجاز زائر در پایانه ها فعال خواهند بود .

وی گفت: با توجه به حجم بالای مصرف سوخت توسط ناوگان برون شهری برای پیشگیری از هر گونه خللی در انجام ماموریت انتقال مسافرین جهت تامین سوخت اتوبوسها ( نفت و گاز ) هماهنگی لازم انجام و جایگاه سوخت پایانه امام رضا(ع)به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد داشت .

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: اختصاص یک جایگاه برای سرویس دهی به زائرین و اعزام کاروانهای دربستی جهت افزایش خدمت رسانی مطلوبتر به زائرین و مسافرین برنامه ریزی به منظور تقویت و افزایش سرویسهای ارائه شده توسط دستگاههای ATM بانک های موجود درپایانه از دیگر اقدامات انجام شده در ایام پایانی صفر خواهد بود.

کاظمی به راه اندازی پارکینگهای اضطراری در پایانه های امام رضا(ع) و راه ابریشم اشاره کرد وافزود: در این راستا با سایر پایانه های کلانشهرهای کشور مکاتبه و از آنها خواسته ایم که آمادگی ناوگان را قبل از حضور درمشهد اعلام کنند ، همچنین نقشه واطلاعات مکان پارکینگها برای اطلاع رانندگان ارسال شده است .

وی اضافه کرد: برای رسیدگی به شکایات نیز راه های ارتباط مستقیم با زائرین و مسافرین از طریق سامانه پیام کوتاه 3000560006 ، تلفن گویا 38009000 ، کانال سروش : Safeir_8 @ و سایر شبکه های اجتماعی پیش بینی شده است.

معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه با هماهنگی با دستگاه های متولی ارایه خدمات طرح ارتقاء الگوی خدمات در پایانه های مسافربری از سال گذشته عملیاتی شده که نقش بسزایی در حفظ سلامت زائران در شرایط کرونا داشته است، گفت: براین اساس توصیه می شود زائران عزیز قبل از سفر بلیت برگشت خود را از طریق سامانه های اینترنتی خرید بلیت: safar.724.com و تلفن 5 رقمی : 38086 و یا آژانسهای معتبر سطح شهر خریداری کنند .

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: