فهرست طبقات
سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۲۴ ۳۶
طبقه بندی: حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک
چچ
2YHYp9iyINiv2YjZhSDZvtix2YjamNmHINiq2YLYp9i32Lkg2LrZitix2YfZhdiz2LfYrSDZhdi12YTZiiDYotmF2KfYr9mHINio2YfYsdmHINio2LHYr9in2LHZiiDYp9iz2Ko=

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد :

فاز دوم پروژه تقاطع غیرهمسطح مصلی آماده بهره برداری است

معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد گفت: فازدوم تقاطع غیرهمسطح زندگی شامل میدان و دور برگردان در همسطح آماده بهره برداری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی افزود: فازاول این پروژه شامل زیرگذر به طول 1.3 کیلومتر 26 اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: دلایل احداث این تقاطع ایجاد دسترسی جدید به شهرک رجایی، خروج محور مصلی و شهید نواب صفوی از بن بست، ایجاد دسترسی دوم به بهشت رضا و کاهش ۱۴ کیلومتری دسترسی مردم منطقه به بلوار مصلی و حرم مطهر بود.

وی با بیان اینکه پروژه در اجرا با معارضات بسیار زیادی از جمله یک خط لوله انتقال گاز دو کیلومتری روبرو بود اظهارکرد: همچنین کال قره خان در قسمت کندرو اجرا نشده بود لذا همزمان با اجرای پروژه کال قره خان که وظیفه جمع آوری و انتقال آبهای سطحی را برعهده دارد نیز در این محل اجرا شد.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، تصریح کرد: یکی دیگر از معارضات موجود در مسیر پروژه مصلی، کابل های برق فشارقوی، کابل های مخابرات و همچنین لوله فاضلاب اصلی شهر بود که با تلاش بسیار برطرف شد.

کاظمی ادامه داد: پروژه تقاطع غیر همسطح مصلی شامل زیرگذر ، میدان و دوربرگردان ها در سطح با احتساب 3.5 هکتار فضای سبز ،نور پردازی و رفع معارضات بود که فاز اول آن شامل زیرگذر اردیبهشت بهره برداری و فاز دوم آن نیز شامل میدان در سطح و کنار گذرها اکنون آماده بهره برداری شده است .

مجید خبیری

آدرس کوتاه شده: