فهرست طبقات
چهارشنبه, ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ۰۷:۵۸ ۵۲
طبقه بندی: حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک
چچ
2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINin2LIg2b7YsdmI2pjZhyDYqNin2LLZvtmK2LHYp9mK2Yog2KzZhNmI2K7Yp9mGINm+2KfZitin2YbZhyDZhdiz2KfZgdix2KjYsdmKINin2YXYp9mFINix2LbYpyjYuSkg2K/YsSDYqtin2KjYs9iq2KfZhiAxNDAx

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

بهره برداری از پروژه بازپیرایی جلوخان پایانه مسافربری امام رضا(ع) در تابستان 1401

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: پروژه بازپیرایی جلوخان پایانه مسافربری امام رضا(ع) پایان تابستان 1401 آماده بهره برداری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه بازپیرایی جلوخان پایانه مسافربری امام رضا(ع)، افزود: این پروژه با هدف بهبود و افزایش کارایی ساختار و ارتقای کیفیت خدمات در چهارچوب هویت شهری مشهد و جایگاه خاص آن که مقابل نشینی با مضجع شریف امام هشتم باشد، طراحی و درحال اجرا است.

وی به دیگر اهداف این پروژه اشاره و اظهارکرد: ایجاد ساختار و مناسب سازی فضا برای توان یابان جهت دسترسی به خدمات پایانه، راه اندازی فضای باز شهری و کارهای رویدادی در جلوخان، زمینه سازی برای انعطاف پذیری فضا، کاهش آلودگی منظر، ایجاد ابنیه و شکل گیری کانون اجتماعی، شکل گیری ایستگاه های ورود و خروج مترو و شکل گیری کاربری خدمات محدوده از دیگر اهداف اجرای این پروژه در فاز اول است.

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد اضافه کرد: بازپیرایی جلوخان پایانه مسافربری امام رضا(ع) یک پروژه دارای چند عملکرد است که با سایر سازمان های حوزه حمل ونقل شهرداری ارتباط دارد.

کاظمی تصریح کرد: برهمین اساس اجرای پروژه به ایجاد هماهنگی مناسب میان شرکت قطار شهری، سازمان ها اتوبوسرانی، تاکسیرانی، ترافیک و همچنین اداره کل طرح ها و مطالعات شهرداری مشهد نیازدارد که این تعامل و همکاری درحوزه معاونت انجام شده است.

وی ادامه داد: اجرای پروژه ساماندهی جلوخان پایانه مسافربری امام رضا(ع) در دو فاز محوطه سازی و تکمیل ساختمان توسعه انجام خواهد شد.

معاون عمران، حمل و نقل وترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه پروژه بازپیرایی جلوخان پایانه مسافربری امام رضا (ع) دارای پیوست زیست محیطی مصوب است، خاطرنشان کرد: با توجه به سرعت گرفتن واکسیناسیون و به دنبال آن احتمال کاهش شیوع کرونا طی چند ماه آینده شاهد افزایش سفر در ایام نوروز و تابستان به مشهد خواهیم بود .

کاظمی اضافه کرد: با توجه به اینکه پروژه بازپیرایی جلوخان پایانه مسافربری امام رضا(ع) در نقطه ای استراتژیک قراردارد نیازاست تا به سرعت و طی زمانبندی مناسب اجرا شود.

وی گفت: برهمین اساس اجرای پروژ مذکور به دو فاز تقسیم شده است که درفاز اول بازپیرایی محوطه جلوخان پایانه مسافربری تا پایان سال آماده بهره برداری و در فاز دوم و نهایی نیز تا انتهای تابستان 1401 پروژه ساختمان توسعه اجرا و تکمیل شده و به بهره برداری کامل خواهد رسید.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: