فهرست طبقات
پربازدیدترین اخبار اخبار حمل و نقل
یکشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ۴۰
طبقه بندی: اخبار حمل و نقل
چچ
2KrYrdmI2YrZhCAxMCDYr9iz2Krar9in2Ycg2KfYqtmI2KjZiNizINio2LHZgtmKINiq2Kcg2b7Yp9mK2KfZhiDYp9mF2LPYp9mEINio2Ycg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yo=

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

تحویل 10 دستگاه اتوبوس برقی تا پایان امسال به شهرداری

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با امضاء تفاهم نامه، 10 دستگاه اتوبوس برقی ساخت داخل تا پایان امسال تحویل شهرداری خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی امروز در مراسم رونمایی از اولین اتوبوس برقی در کشور که با حضور شهردارمشهد، جمعی از اعضای شورای شهر، مدیران عامل گروه مپنا و شتاب و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، افزود: امروز شاهد رونمایی از اولین اتوبوس برقی کشور در کلانشهر مشهد هستیم که اتفاقی بزرگ در حوزه حمل ونقل و آغاز حرکتی جدید در کشور است.

وی اضافه کرد: بهمن ماه 98 بود که تفاهم نامه مشارکت شهرداری مشهد در ساخت اولین اتوبوس برقی کشور را با گروه مپنا و شتاب به مبلغ 68 میلیارد ریال امضاء کردیم.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: امروز این افتخار را داریم که از اولین اتوبوس برقی ایران که شهرداری مشهد در ساخت آن مشارکت داشته است، رونمایی کنیم. این درحالی است که درحال حاضر کمتر از 10 کشور درجهان توانایی ساخت اتوبوس برقی را دارند.

کاظمی با بیان اینکه یکی از اولویت های جدی مدیریت شهری مشهد در این دوره توجه به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا با توسعه حمل و نقل پاک به ویژه حمل ونقل برقی است، اظهارکرد: امروز در کنار رونمایی از این اتوبوس برقی تفاهم نامه تحویل 10 دستگاه اتوبوس برقی دیگر را نیز با شرکت مپنا امضاء کردیم.

وی اضافه کرد: همچنین تفاهم نامه آمادگی شهرداری برای خرید 100 دستگاه اتوبوس برقی نیز با گروه مپنا نیز از سوی شهردارمشهد امروز به امضاء رسید.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: در راستای توسعه سیستم حمل ونقل پاک نیز روند توزیع موتورسیکلت های برقی طی روزهای گذشته در مشهد آغاز شده و تا کنون بیش از 30 دستگاه موتور سیکلت برقی تحویل متقاضیان شده است.

کاظمی با اشاره به اینکه براساس مطالعات جامع مربوط به آلودگی هوای مشهد سهم اتوبوس در میزان آلودگی هوا تنها حدود 2 درصد است، اظهارکرد: اما با همین سهم کم نیز برای احترام به مجاوران و زائران حضرت رضا(ع) به دنبال برقی کردن سیستم حمل ونقل عمومی هستیم.

وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده اتوبوس برقی که امروز رونمایی شد طی مدت زمان 2-3ماه بدون مسافر برای انجام تست در مشهد پیمایش خواهد داشت وبعد از دریافت استانداردها و مجوزهای لازم به مسافرگیری اقدام خواهد کرد.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: در کنار این اقدامات با مصوبه شورای شهر مشهد مطالعات مربوط به برقی کردن اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی مشهد درحال انجام است که مراحل جمع بندی خود را می گذراند.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.695937315623
Qt: 1.5246872901917