فهرست طبقات
یکشنبه, ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۱:۳۷ ۷۵
طبقه بندی:
چچ
2b7YsdmI2pjZhyDYqtmC2KfYt9i5INi62YrYsSDZh9mF2LPYt9itINin2KjZiNi32KfZhNioINqG2YfYp9ix2LTZhtio2Ycg2KfZgdiq2KrYp9itINmF2Yog2LTZiNiv

پروژه تقاطع غیر همسطح ابوطالب چهارشنبه افتتاح می شود

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه عملیات عمرانی پروژه تقاطع غیرهمسطح ابوطالب در زمان مقرر به پایان رسیده است، گفت: این پروژه اکنون آماده بهره برداری است و چهارشنبه 20 اسفند طی مراسمی افتتاح و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص افزود: پس از آنکه در اسفندماه 98 پل تیرقوسی ابوطالب در محور صد متری افتتاح شد، با توجه به مطالبه چندساله مردم منطقه شهید چراغچی و تاکید شهردار مشهد عملیات اتصال ابوطالب جنوبی به شمالی با احداث یک تقاطع غیرهمسطح بتنی در دستور کار قرار گرفت.
وی اضافه کرد: عملیات اجرایی این تقاطع، اردیبهشت ماه 99 و با زمانبندی 10 ماهه توسط سازمان عمران آغاز شد و طبق زمان بندی اعلام شده از 15 اسفندماه 99 آماده بهره برداری شده است.
کاظمی تصریح کرد:‌ این پل بتنی به طول 470 متر با احتساب رمپ ها و شامل 8 دهانه 23 متری و 72 عدد تیر پیش ساخته بتنی و عرض مسیر روی پل شامل دو خط عبور و یک خط توقف اضطراری 5/9 متری مسیر روی پل و دو مسیر کندرو در ضلع شمالی و جنوبی به طول 1200 متر با اعتباری بیش از 1000 میلیارد ریال احداث شده است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه تیرگذاری دهانه چهارم و پنجم تقاطع غیر همسطح ابوطالب با توجه به گذر محور صدمتری به صورت شبانه و با هماهنگی پلیس راهور و محدودیت ترافیکی انجام شده است، خاطرنشان کرد: همچنین اجرای تیرگذاری شبانه دهانه پنجم در مدت زمان 6 ساعت یک رکورد در اجرای این پروژه به جا گذاشته است.
وی ادامه داد: در مجموع اتصال ابوطالب جنوبی به ابوطالب شمالی و به نوعی اتصال حاشیه به متن شهر ساماندهی و توسعه محور ابوطالب شمالی، کاهش بار ترافیکی تقاطع غیرهمسطح خیام و محدوده سپاد از طریق ایجاد دسترسی جایگزین در ابوطالب شمالی، کاهش حجم ترافیک در میدان سپاد و میدان امام حسین(ع) و ایجاد مسیر جایگزین برای اتصال به محور کلات از طریق امتداد بلوار ابوطالب شمالی بخشی از اهداف اجرای این پروژه بوده است.
کاظمی افزود: در روند اجرای این پروژه با معارض های مختلفی همچون 30 منزل مسکونی واقع در مسیر پل، لوله گاز 20 اینچ در ضلع جنوب، تیر های برق در ضلع شمال و جنوب، برجک اتوبوسرانی و 3 عدد پایه پل عابر پیاده ابوطالب روبرو بودیم که با تلاش همکاران در حوزه معاونت و سازمان عمران برطرف شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.122034072876
Qt: 0.58580708503723