فهرست طبقات
یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۷:۵۸ ۱۵۲
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2LTZgdin2YHZitiqINio2KfYudirINin2YrYrNin2K8g2KfYudiq2YXYp9ivINiv2Ygg2LPZiNmK2Ycg2YXZiiDYtNmI2K8=

شفافیت باعث ایجاد اعتماد دو سویه می شود

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: اگر ما با مردم شفاف باشیم و مشکلات و ضعف های خود را به مردم خود منتقل کنیم باعث اعتماد دو سویه بین مردم خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در مراسم رونمایی از سامانه ناظر در کارخانه نوآوری مشهد با حضور شهردار مشهد، اظهار کرد: حدود دو سال پیش شهردار مشهد ایده ای را در خصوص در جریان قرار گرفتن مردم از روند شروع پروژه های خود در سطح شهر مطرح کردند.
وی افزود: هدف ما از اجرای پروژه ای چون اجرای سامانه ناظر این بوده که فاصله زمانی برای پروژه ها را تعریف کرده و به زمان تعیین شده آن مقید بمانیم.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: در اجرای هر پروژه ای در شهر با مشکلاتی از جمله ضعف پیمانکار در برآورد دقیق، معارضات موجود در پروژه ها، تعطیلی پروژه ها به دلیل کرونا و... همراه هستیم که این مساله تحقق وعده ها برای به نتیجه رساندن پروژه ها را مشکل می کرد.
کاظمی تصریح کرد: اگر ما با مردم شفاف باشیم و مشکلات و ضعف های خود را به مردم خود منتقل کنیم باعث اعتماد دو سویه بین مردم خواهد شد.
وی تصریح کرد: آگاه سازی مردم از روند پروژه ها تصمیمی بوده که شهرداران گذشته نیز به آن اهمیت می دادند حتی در بعضی از کلانشهرها در مقاطعی این تصمیم گرفته شد تا این برنامه زمان بندی برای پروژه ها شکل گیرد؛ اما به دلایل مختلف که برخی از آن ها قابل قبول بوده موفق نشدیم.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: بنابراین با تاکیدات ویژه ای که شهردار مشهد داشت؛ تصمیم گرفتیم که این موضوع را با همه نواقص و نگرانی ها موجود آن آغاز کنیم.
کاظمی تاکید کرد: دوربرگردان بزرگراه حضرت محمد (ص) اولین پروژه ایی است که تابلوی روزشمار را در آن روشن کرده ایم و خوشبختانه همکاران ما در سازمان عمران همه تلاش خود را کردند و بازخوردهای خوبی را از خود برجای گذاشتند.
وی ادامه داد: در نهایت تصمیم بر آن شد که این روزشمار در تمامی پروژه ها نهایی شود؛ خوشبختانه روزشمار تمام پروژه ها فعال بوده و خود را مقید دانسته ایم که اقدامات خود را به خوبی انجام دهیم.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر روند تبادل اطلاعات بین دستگاه های اجرایی و مردم از درگاه های مختلف آنقدر زیاد است که مردم زودتر به اطلاعات موجود پی می برند. در نتیحه به این فکر افتادیم که سامانه و یا درگاهی را لحاظ کنیم که بتواند این پروژه های مهم شهری را در در درون خود قرار دهد و اطلاع رسانی لازم را در رابطه با زمان، مبلغ، زمان بهرداری و... از این قبیل اطلاعات را در آن درگاه در اختیار مردم قرار دهیم.
کاظمی عنوان کرد: همچنین شهروندان می توانند از طریق این درگاه نقطه نظرات و ایده هایی خود را در اختیار ما قرار دهند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0838500658671
Qt: 0.57544803619385