فهرست طبقات
سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲ ۳۳
طبقه بندی: حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک
چچ
ایمن سازی و مناسب سازی 128 تقاطع و گذرگاه درچهارچوب پروژه«حق تقدم عابر پیاده»

ایمن سازی و مناسب سازی 128 تقاطع و گذرگاه درچهارچوب پروژه«حق تقدم عابر پیاده»

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از ایمن سازی و مناسب سازی 128 تقاطع و گذرگاه در چهارچوب پروژه«حق تقدم عابر پیاده» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص گفت: سال گذشته کلان پروژه رعایت «حق تقدم عابر پیاده» با تاکید بر اینکه وسایل نقلیه حقوق عابران پیاده را درگذر از معابر و تقاطع ها رعایت کنند آغاز شد.
وی افزود: در ابتدا شناسایی معابر پرتردد و پرخطر با همکاری پلیس راهور انجام و طراحی های لازم برای ساماندهی و ایمن سازی128 تقاطع و گذرگاه نیز صورت پذیرفت.
کاظمی اضافه کرد: پس از طراحی های لازم عملیات اجرایی ایمن سازی 128 عدد از تقاطع ها و گذرگاه ها با اعتباری بالغ بر65 میلیارد تومان از سال 98 آغاز و سال گذشته ایمن سازی 27 تقاطع و30 گذر اجرا شد.
وی تصریح کرد: همچنین عملیات اجرایی ایمن سازی و مناسب سازی 67 تقاطع و4 گذرگاه عابر پیاده از ابتدای امسال آغاز و اکنون نیز ادامه دارد و امیدواریم تا پایان دی ماه به پایان برسد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با عذرخواهی از شهروندان بابت ترافیک به وجود آمده ناشی از عملیات عمرانی ایمن سازی تقاطع ها و گذرگاه های عابر پیاده ادامه داد: ایمن سازی به سه صورت تایل فرش با همسطح سازی پیاده روها، رنگ آمیزی ترافیکی و فلش نوشته روی آسفالت به همراه همسطح سازی با پیاده رو و همچنین ترکیبی از این دو اجرا می شود.
وی تصریح کرد: طی این طرح کانال جمع آوری آب های سطحی برای پیشگیری از آبگرفتگی تقاطع ها، رمپ ویژه عبور افراد دارای معلولیت ،رفع موانع و همسطح سازی پیاده روها با خیابان و آسفالت تقاطع ها اجرا می شود.
کاظمی اضافه کرد: همچنین در اجرای این طرح تا کنون یازده دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز نیز در یازده تقاطع نصب شده است.
وی با بیان اینکه متاسفانه هرساله بیش از 50 درصد از تصادفات منجر به فوت مروبط به عابران پیاده و بعد از آن موتور سواران با 30 درصد است، اظهارکرد: لذا با توجه به این موضوع بحث ایمنی عابران پیاده برای مدیریت شهری از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی در ادامه افزود: در کنار اقدامات زیرساختی برای ایمن سازی تقاطع ها و گذرگاه های عابر پیاده از سوی معاونت عمران، حمل ونقل و ترافیک، همکاران ما در سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی را در دستور کار قرارداده و اجرایی کرده اند که امیدواریم با این اقدامات شاهد افزایش ایمنی عابران پیاده باشیم .
کاظمی ادامه داد: در مجموع انتظارداریم که با اجرای این کلان پروژه به شهروندان آموزش رعایت حق تقدم عابران پیاده را ارائه داده تا شاهد کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت در شهر باشیم.
گفتنی است در حال حاضر در تعداد زیادی از تقاطع های شهر عملیات عمرانی ایمن سازی گذرهای عابر پیاده در حال اجراست.

منبع: