فهرست طبقات
دوشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۵۵ ۱۲۶
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINin2LIg2KjZiNiz2KrYp9mGINm+2YbYrCDZh9mD2KrYp9ix2Yog2YXZh9ix2YrYsiDYr9ixINio2YfYp9ixIDE0MDA=

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

بهره برداری از بوستان پنج هکتاری مهریز در بهار 1400

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از آغاز عملیات اجرایی چپ گرد غیر همسطح بزرگراه پیامبراعظم(ص) به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی تا پایان سال خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح خلیج فارس که با حضور شهردارمشهد،جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری و استانی برگزار شد، گفت: با توجه به سیاست های شهردار و شورای شهر طی دو سال گذشته پروژه های حوزه حمل وتقل در رینگ پیرامونی شهر و با هدف تسهیل اتصال و تردد شهروندان اجرا شده است.
وی اضافه کرد: بر همین اساس کلیه تقاطع های غیر همسطح و پل ها در چهارچوب مطالعات طرح جامع حمل ونقل و تسهیل تردد ایمن در رینگ پیرامونی و اتصال آن به نقاط مختلف شهر احداث شده است.
کاظمی با بیان اینکه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس نیز در این چهارچوب اجرا خواهد شد، اظهارکرد: آخرین حلقه اتصال رینگ پیرامونی شهر نیز پروژه چپ گرد غیر همسطح بزرگراه پیامبر اعظم(ص) به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی است که عملیات اجرایی آن تا پایان سال آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم با توجه به حجم بالای ترافیک درمحدوده مجیدیه و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی در دستور کار قرارگرفته است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: این پروژه در دو فاز طراحی شده است که در فاز اول زیرگذر به همراه میدان احداث می شود و پل سوم به دلیل اینکه در حال حاضر ضرورت ندارد، اجرا نخواهد شد.
وی ادامه داد: فاز اول که شامل زیرگذر با عرض حدود 30 متر و طول حدود650 متر است ظرف 10 ماه و با همکاری معاونت اقتصادی با هزینه ای حدود 53 میلیارد تومان احداث خواهد شد.
کاظمی در ادامه به راه اندازی ایستگاه های دوچرخه اشتراکی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه وضعیت ایستگاه های دوچرخه قدیمی تعیین تکلیف شده و تاکنون 100 ایستگاه از مجموع 138 ایستگاه جمع آوری شده است.
وی افزود: اکنون در کنار جمع آوری ایستگاه های قدیمی، رک های ایستگاه های جدید در حال نصب است و طبق برنامه ریزی های انجام شده سیستم دوچرخه های جدید اشتراکی با 150 دوچرخه طی یک ماه آینده بهره برداری خواهد شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5530893007914
Qt: 1.3754048347473