فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ۲۱۹
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINin2LIg2KfZitiz2Krar9in2Ycg2LPZiNin2LEg2LPZhNin2YXYqiDYrti3IDIg2YLYt9in2LEg2LTZh9ix2Yog2K/YsSDYp9ix2K/Zitio2YfYtNiqIDE0MDA=

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

بهره برداری از ایستگاه سوار سلامت خط 2 قطار شهری در اردیبهشت 1400

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: ایستگاه پارک سوار سلامت که جزو آخرین پازل های خط دو قطار شهری مشهد است، حداکثر تا اردیبهشت سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در خصوص اقدامات انجام شده در خطوط قطار شهری مشهد افزود: عملیات تکمیلی ایستگاه سلامت واقع در پایان خط دو قطار شهری مشهد، اکنون درحال انجام است.
وی اضافه کرد: ایستگاه سلامت به عنوان ایستگاه سوار نیز عمل خواهد کرد و شهروندان می توانند در این محل خودروهای خود را پارک کرده و با استفاده از قطار شهری ادامه مسیر بدهند.
کاظمی تصریح کرد: ایستگاه پارک سوار سلامت که جزو آخرین پازل های خط دو قطار شهری مشهد است، حداکثر تا اردیبهشت سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه در ایستگاه های الندشت،کوهسنگی و سعدی تنها یک دسترسی به بهره برداری رسیده است، اظهارکرد: دسترسی دوم در ایستگاه های سعدی و کوهسنگی تا پایان سال و ایستگاه الندشت تا اوایل سال 1400آماده بهره برداری خواهد شد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به اقدامات انجام شده در خط سه قطار شهری نیز اشاره کرد و ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرارداد 1000 میلیارد تومانی برای اجرای سازه های جانبی ایستگاه های خط سه به ویژه میدان شهدا، باب الجواد (ع) و پایانه مسافربری با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) منعقد شده است، تا بتوانیم با اجرای آن 5.2 کیلومتر از خط سه قطار شهری را به بهره برداری برسانیم.
وی گفت: در حال حاضر حفر تونل خط سه در این محدوده تکمیل شده و عملیات اجرای سازه های جانبی درسه ایستگاه مذکور آغاز شده و از حدود 30-35 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی با بیان اینکه قرارداد مربوط به تجهیز مسیر 5.2 کیلومتری خط سه قطار شهری مشهد از میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) به ارزش بیش از2000 میلیارد تومان منعقد شده است خاطرنشان کرد: امیدواریم در زمان بندی مشخص شده این فاز از خط سه قطار شهری را به بهره برداری برسانیم .
کاظمی افزود: با بهره برداری از این بخش از خط سه قطار شهری مشهد، اتصال میان خط یک، دو و سه قطار شهری مشهد و حرم مطهر برقرار می شود.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد همچنین با اشاره به وضعیت خط چهار قطار شهری مشهد اظهارکرد: اکنون شمع های شفت ورودی تونل این خط در محدوده مهرمادر واقع درخواجه ربیع برای ورود دستگاه حفار درحال اجرا است.
وی با بیان اینکه خط چهار از خواجه ربیع تا شهرک شهید رجایی امتداد خواهد داشت اضافه کرد: امیدوارم که بتوانیم تا پایان سال عملیات حفاری خط چهار قطار شهری را آغاز کنیم .
کاظمی ادامه داد: با اجرای این خط، تمامی خطوط قطار شهری برنامه ریزی شده در طرح جامع ترافیکی مشهد اجرا خواهد شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4010899861654
Qt: 1.1376533508301