فهرست طبقات
دوشنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۰۴ ۵۲
طبقه بندی: حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک
چچ
فعالیت مجدد اتوبوس و مترو در مشهد با اخذ مجوزهای قانونی

مدیر روابط عمومی معاونت عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت:

فعالیت مجدد اتوبوس و مترو در مشهد با اخذ مجوزهای قانونی

در حال تهیه و تدوین یک سری پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی برای راه اندازی مجدد اتوبوس و مترو مشهد با شرایط "خیلی خاص" هستیم.

 مجید بخت آزما در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، ضمن تایید مشکلات شهروندان برای ترددها در سطح شهر، اظهار کرد: تعطیلی و تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی به خاطر این است که افراد در خانه بمانند و جز برای موارد خیلی ضروری در شهر تردد نداشته 

باشند.
وی ادامه داد: ما با توجه به شرایط موجود و اینکه بعضی از شهروندان برای کارهای بسیار ضروری یا حاضر شدن در محل کار واقعا ناگزیر از تردد هستند، در حال تهیه و تدوین یک سری پروتکل‌های بهداشتی هستیم تا در صورت تایید و تصویب اجرایی شود.
طبق قانون، بخش دولتی و خصوصی باید در این شرایط، برای کارکنانی که مجبور به حضور در محل کار هستند، سرویس رفت و امد تامین کنند چرا که اگر مراکز تجمع ایجاد شود با جهش شیوع این بیماری مواجه میشویم.
مدیر روابط عمومی معاونت عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه هر گونه تصمیم‌گیری در مورد آغاز فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر منوط به اخذ مجوز و کسب تایید از مقامات بالادستی است، افزود: ما نیز برای اینکه درخواست این گروه از شهروندان بی‌پاسخ نماند به دنبال پیدا کردن دستورالعمل های قانونی هستیم.
بخت آزما ادامه داد: در مورد آغاز به کار مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد، صدور مصوبات قانونی از سوی شهرداری و شورای شهر مشهد نیاز است که پس از تایید فرمانداری و استانداری اجرایی شود.
یادآور می‌شود هم اکنون فعالیت مترو اتوبوس در مشهد به استناد مصوبه شورا تعطیل بوده و از ۲۳ فروردین تا اول اردیبهشت در ید تصمیم‌گیری شهرداری مشهد است.
 
منبع: