• بخشهای خبری

  •  
   منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
   تعداد بازدید: 21
   کد: 186018
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد؛

   مشکل آب گرفتگی 129 نقطه از شهر مشهد تا پایان سال رفع می شود

   امسال در مجموع 90 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های جمع آوری آب های سطحی در نظر گرفته شده است که در حال تکمیل کانال های جمع آوری آب های سطحی هستیم تا مشکل آبگرفتگی معابر را امسال و سال آینده به حداقل برسانیم.
   مشکل آب گرفتگی 129 نقطه از شهر مشهد تا پایان سال رفع می شود

   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: مشکل آبگرفتگی 129 نقطه از شهر مشهد تا پایان سال رفع می شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که طی بارندگی های شدید ابتدای سال با آن روبه رو شدیم، آبگرفتگی معابر بود که با تاکیدات شهردار مشهد به دنبال رفع آن هستیم.
   وی اضافه کرد: در آخرین بارندگی شدیدی که ابتدای سال داشتیم 259 نقطه که در شهر مشهد دچار آبگرفتگی می شوند شناسایی شد، اما اعتباری که در بودجه امسال برای این موضوع دیده شده بود تنها برای 35-40 نقطه بود، لذا باتوجه به شناسایی این 259 نقطه از شورای شهر درخواست کردیم تا اعتبارات را افزایش دهند.
   کاظمی با بیان اینکه با موافقت شورای شهر 57 میلیارد تومان به اعتبارات این بخش افزوده شد، اظهارکرد: با توجه به افزایش اعتبارات امسال مشکل 129 نقطه از 259 نقطه شهر را که با بارندگی های شدید دچار آبگرفتگی می شوند را برطرف خواهیم کرد و مشکل آبگرفتگی بقیه این نقاط را که نیاز به تسهیل حریم دارد به تدریج رفع خواهیم کرد.
   وی افزود: امسال در مجموع 90 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های جمع آوری آب های سطحی در نظر گرفته شده است که در حال تکمیل کانال های جمع آوری آب های سطحی هستیم تا مشکل آبگرفتگی معابر را امسال و سال آینده به حداقل برسانیم.
   کاظمی به پروژه های عمرانی در حال اجرای شهرداری مشهد هم اشاره و تصریح کرد: اکنون پروژه های ایستگاه «الندشت» و «کوهسنگی» خط سه قطار شهری مشهد، پل غیر همسطح شهید ناصری، دوربرگردان غیر همسطح ابوطالب شمالی، بازگشایی بولوار خاقانی، پارکینگ مجد، 240 هزار مترمربع پیاده روسازی و ایجاد مسیرهای دوچرخه در حال اجرا است که تعدادی در آبان ماه و تعدادی دیگر نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین در حوزه حمل و نقل نوسازی تاکسی های فرسوده آغاز و 200 دستگاه تاکسی جدید به تاکسیرانان تحویل داده خواهد شد.
   وی اظهار کرد: در کنار نوسازی ناوگان تاکسیرانی، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی نیز مورد توجه قرار گرفته و بر این اساس 100 دستگاه اتوبوس جدید تا پایان سال به ناوگان اضافه خواهد شد.
   وی ضمن اشاره به اینکه سعی داریم بهار سال 1400 از میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا(ع) 5.2 کیلومتر از خط سه قطار شهری را به بهر برداری برسانیم، اظهار کرد: یکی دیگراز دغدغه های شهروندان و مسافران در پایانه امام رضا (ع) حضور جارچی ها و دلالان است که این مشکل با نصب گیت در سالن های پایانه و ایزوله سازی قسمت سوار و پیاده شدن مسافران، همچنین ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه امام رضا (ع) در آبان ماه برطرف خواهد شد.
   کاظمی اضافه کرد: در مجموع تلاش می کنیم در حوزه عمران و حمل و نقل و ترافیک پروژه هایی را که مورد نیاز مجاوران و زائران است تا پایان سال به بهره برداری رسانده و در اختیار آنها قرار دهیم.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: از شهروندان به دلیل محدودیت هایی که براثر اجرای پروژه های عمرانی در برخی از نقاط شهر ایجاد شده است، عذرخواهی و از بابت صبر و شکیبایی که دارند تشکر می کنیم.

   تعداد بازدید: 21
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد
  سازمان پایانه های مسافربری مشهد
  سازمان تاکسیرانی مشهد
  سازمان اتوبوسرانی مشهد
 • مجموع بازدیدها : 777,695
  تعداد بازدید امروز : 732
  تعداد بازدید دیروز : 182
  آخرین به روزرسانی : 1398/08/20 10:58
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد