• بخشهای خبری

  •  
   منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
   تعداد بازدید: 240
   کد: 121031
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد:

   اجرای طرح نوسازی ناوگان بار شهری برای اولین بار در کشور

   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از اجرای طرح نوسازی ناوگان باری برای اولین بار در کشور خبر داد.
   اجرای طرح نوسازی ناوگان بار شهری برای اولین بار در کشور

   اجرای طرح نوسازی ناوگان بار شهری برای اولین بار در کشور

   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از اجرای طرح نوسازی ناوگان باری برای اولین بار در کشور خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، هوشنگ غلام‌زاده با بیان اینکه بالغ بر 40 هزار دستگاه خودروی باری در حوزه حمل و نقل شهری فعالیت می‌کنند که بخش عمده‌ای از این ناوگان فرسوده است، بیان کرد: در راستای توسعه و نوسازی ناوگان حمل ‌و نقل عمومی و ایجاد تسهیلات ویژه برای تشویق و تقویت بنیه مالی متقاضیان به منظور نوسازی خودروی فرسوده، طرح نوسازی ناوگان با ارائه تسهیلات ویژه بانکی و پرداخت یارانه از محل اعتبارات شهرداری مشهد اجرا می‌شود.
   وی گفت: مصرف سوخت عمده ناوگان باری فرسوده فعال بیش از 20 لیتر در 100 کیلومتر است و خروجی اگزوز این خودروها دارای انحراف معیار شدید از استاندارد آلایندگی مصوب در کشور می‌باشد که سهم موثری در آلودگی هوای کلانشهرها دارد.
   غلام‌زاده با بیان اینکه آلایندگی 70 درصد ناوگان حمل و نقل بار شهری و حومه شامل خودروهای زیر 3.5 تن ظرفیت است که بیشترین سهم را در حمل و نقل بار درون شهری و حومه را دارا هستند، تصریح کرد: مطابق موجود بیش از 40 درصد این خودروها فرسوده می‌باشند یعنی سن این خودروها بیشتر از 10 سال است که سهم زیادی در انتشار آلودگی و ذرات معلق در هوای شهر مشهد مقدس دارند.
   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه هزینه تعمیر و نگهداری خودروهای فرسوده بسیار بالا است، عنوان کرد: با توجه به گران بودن این دسته از خودروها، باید تسهیلات ویژه‌ای جهت نوسازی آنها در نظر گرفت.
   وی گفت: در این راستا طرح نوسازی ناوگان بار شهری برای اولین بار در کشور توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد انجام می‌شود که براساس آن به مالکان ناوگان باری فرسوده تسهیلات تا سقف 85 درصد قیمت خودرو و بدون سپرده‌گذاری با بازپرداخت 60 ماهه پرداخت می‌شود.
   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین تا سقف 44 درصد از سود تسهیلات از محل منابع شهرداری مشهد به عنوان کمک بلاعوض به متقاضیان پرداخت می‌شود که مالکان ناوگان بار شهری فرسوده متقاضی با توجه به محدودیت منابع، در اسرع وقت باید نسبت به ثبت نام اقدام و در صورت هرگونه سوال با مرکز ارتباطات مردمی شهرداری با شماره 137 تماس بگیرند.

   تعداد بازدید: 240
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد
  سازمان پایانه های مسافربری مشهد
  سازمان تاکسیرانی مشهد
  سازمان اتوبوسرانی مشهد
 • مجموع بازدیدها : 554,232
  تعداد بازدید امروز : 122
  تعداد بازدید دیروز : 189
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/21 06:59
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد