• بخشهای خبری

  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 173
   کد: 120570
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
   در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد تصویب شد؛

   اعطای وام و پاداش به دوچرخه سواران برای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری

   ه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در جریان برگزاری یکصد و شصتمین جلسه علنی دور چهارم شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، با موافقت اعضای شورای شهر، شهرداری مشهد مکلف شد به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و عوامل انگیزشی، وام برای خرید دوچرخه برقی و معمولی به کارکنان شهرداری اعطا کند و به آن دسته از کارمندان که با دوچرخه به محل کار خود تردد می‌کنند، پاداش نقدی پرداخت کند.
   اعطای وام و پاداش به دوچرخه سواران برای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری

   اعطای وام برای خرید دوچرخه و پرداخت پاداش نقدی به دوچرخه سواران از جمله مهمترین مصوبات امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.


   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در جریان برگزاری یکصد و شصتمین جلسه علنی دور چهارم شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، با موافقت اعضای شورای شهر، شهرداری مشهد مکلف شد به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و عوامل انگیزشی، وام برای خرید دوچرخه برقی و معمولی به کارکنان شهرداری اعطا کند و به آن دسته از کارمندان که با دوچرخه به محل کار خود تردد می‌کنند، پاداش نقدی پرداخت کند.
   عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در دفاع از این موضوع، گفت: از ابتدای سال تاکنون هوای این کلانشهر در 220 روز آلوده و در وضعیت هشدار بوده است.
   حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی با تاکید بر اینکه باید ترویج فرهنگ دوچرخه سورای را جدی گرفت، افزود: ضرورت دارد تمهیدات خاصی در این زمینه اندیشیده شود.
   همچنین مقرر گردید، شهرداری برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری نسبت به انجام تمهیداتی نظیر استفاده از ظرفیت اکران‌های شهری توسط دبیرخانه فرهنگ شهروندی به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری اقدام کند. ضمن اینکه تخفیفات در عوارض سالیانه مشترکان ایستگاه‌های دوچرخه به میزان تردد ارائه شود و تخفیفات ویژه برای شهروندانی که اقدام به دایر کردن مغازه فروش و تعمیرگاه دوچرخه و سایر ملزومات دوچرخه سواری می‌کنند، ارائه گردد.
   سه‌زبانه شدن تابلوهای اصلی و غیرترافیکی در هسته مرکزی شهر
   در ادامه لایحه سه زبانه شدن تابلوهای اصلی و غیرترافیکی در هسته مرکزی شهر مشهد و منطقه ثامن مورد بررسی قرار گرفت. در مرحله اول مقرر شد اطلاع‌رسانی در تابلوهای غیرترافیکی علاوه بر زبان فارسی به زبانهای عربی و انگلیسی نیز انجام شود.
   محمود عامری فرد، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر در این خصوص گفت: طبق این مصوبه شهرداری مشهد موظف است به منظور ایجاد سهولت در سفرهای درون شهری زائران غیر ایرانی، نسبت به درج ترجمه عربی و انگلیسی در تابلوهای اصلی شناسایی معابر و نامگذاری مکان‌های عمومی در منطقه ثامن مشهد اقدام کند.
   مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در خصوص سه زبانه کردن تابلوهای ترافیکی خاطرنشان کرد: در تمام دنیا و طبق استانداردهای بین المللی تابلوهای ترافیکی فقط 2 زبانه (انگلیسی و زبان مادری هر کشوری) هستند.
   مهدی امامی میبدی افزود: سه زبانه کردن تابلوهای ترافیکی علاوه بر اینکه منجر به برهم زدن استانداردهای بین‌المللی این تابلوها می‌شود، هزینه زیادی نیز به همراه دارد.
   حسن قدیری طرقی، نایب رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر نیز در این خصوص گفت: تابلوهای ترافیکی تابع قوانین بین‌المللی است و نمی‌توان در آنها هیچ تغییری ایجاد کرد.
   در نهایت مقرر شد، تابلوهای غیر ترافیکی در منطقه ثامن (هسته مرکزی شهر مشهد) به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی تغییر کنند.

   تعداد بازدید: 173
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد
  سازمان پایانه های مسافربری مشهد
  سازمان تاکسیرانی مشهد
  سازمان اتوبوسرانی مشهد
 • مجموع بازدیدها : 535,922
  تعداد بازدید امروز : 164
  تعداد بازدید دیروز : 275
  آخرین به روزرسانی : 1397/02/29 13:58
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد